خرید ، فروش و قیمت انواع دستگاه های کمک تنفسی - بای پپ و سی پپ

گروه تجهیزات پزشکی تکنو طب سلامت مرکز خرید ، فروش و قیمت انواع دستگاه های کمک تنفسی مانند بای پپ BIPAP و سی پپ CPAP خارجی و ایرانی در مشهد و سراسر کشور میباشد . جهت اطلاع از قیمت و مشاوره برای خرید با ما کارشناسان فروش ما تماس بگیرید .
 

تلفن : 0604575 0912 - 38584224 -051 - 6175300 0915

 

دستگاه کمک تنفسی سی پپ ( CPAP ) :

 

دستگاه سی پپ (CPAP: Continuous Positive Air Pressue) رایج ترین دستگاهی است که برای درمان غیر تهاجمی بیمارانی که از آپنه تنفسی انسدادی در هنگام خواب رنج می برند، تجویز می شود. دستگاه سی پپ بر اساس اطلاعات مندرج در تست خواب تنظیم می شود و فشار هوای مثبتی را برای باز شدن راه تنفسی بیمار ایجاد می کند، این فشار هوا معمولا در محدوده ۴ تا ۲۵ سانتیمتر آب قرار دارد.

دستگاه سی پپ فشار هوا را در مجرای تنفسی افزایش می دهد و به بیمار در هنگام عمل دم کمک می کند. این دستگاه از فشردن هوای اتاق استفاده می کند و اکسیژن تولید نمی کند بنابراین نباید با دستگاه اکسیژن ساز اشتباه شود. این هوای فشرده در مسیر خود از رطوبت ساز عبور داده می شود تا هوای خشک وارد ریه بیمار نشود. از اجزای اصلی دستگاه سی پپ می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کمپرسور هوا که تنظیمات دستگاه در این قسمت قرار دارد
  • رطوبت ساز و گرم کن که هوای مرطوب و گرم را به ریه بیمار می رساند. دستگاه سی پپ می تواند این قسمت را نداشته باشد و با هزینه کمتری به فروش برسد.
  • لوله های رابط که هوا را از کمپرسور به بیمار می رسانند
  • ماسک تنفسی که می تواند به صورت تمام صورت (Full-face) یا نازال بینی (Nasal) باشد .

دستگاه کمک تنفسی بای پپ ( bIPAP ) :

 

در مواردی که مشکل تنفسی بیمار حاد باشد، ممکن است پزشک دستگاه بای پپ (BiPAP: Bi-level Positive Airway Pressure) را تجویز کند. بیماری هایی مانند آسم شدید، بیماری مزمن انسداد ریوی (COPD) ، آپنه تنفسی زیاد که سطح اکسیژن خون را کاهش دهد، نارسایی های مزمن قلبی و عروقی، بیماری عصبی و ماهیچه ای و … همه از مواردی هستند که در آنها پزشک دستگاه بای پپ را تجویز می کند.

 

دستگاه بای پپ یک نوع دستگاه ونتیلاتور است که بیمار را هم در عمل دم و هم در عمل بازدم یاری می دهد. در هنگام تنظیم دستگاه بای پپ، دو سطح هوا بر اساس نتایج تست خواب تنظیم می شود یکی فشار هوای ورودی یا استنشاقی (ipap) و دیگری فشار هوای باز دمی (epap) . فشار هوای بازدمی کمتر است تا بیمار بتواند عمل بازدم را انجام دهد. در هنگام استفاده از دستگاه بای پپ بیمار فشار هوای مثبت را هنگام دم حس می کند که نسبت به هنگام بازدم بیشتر است. یعنی در هنگام عمل بازدم این فشار کاهش می یابد تا عمل بازدم راحت تر صورت گیرد.

 

کلید واژه ها : خرید فروش قیمت دستگاه کمک تنفسی ، خرید قیمت تجهیزات کمک تنفسی ، خرید قیمت دستگاه سی پپ CPAP ، فروش دستگاه تنفسی سی پپ CPAP ، خرید قیمت دستگاه بای پپ BIPAP ، فروش دستگاه تنفسی بای پپ BIPAP ، دستگاه بای پپ سی پپ مشهد ، خرید قیمت BIPAP CPAP در مشهد ، سی پپ بای پپ خارجی مشهد ، سی پپ بای پپ خارجی ایرانی مشهد .

تفاوت دستگاه سی پپ و بای پپ چیست؟

 تفاوت دستگاه بای پپ و سی پپ در این است که سی پپ، فشار هوای مثبت و ثابتی را ایجاد می کند که به عمل دم کمک می کند و در هنگام بازدم بیمار، همچنان این فشار ثابت است. این فشار ثابت ممکن است برای بیمار ناراحتی ایجاد کند. اما بای پپ به دلیل دو سطح فشار متفاوتی که ایجاد می کند، بیمار را در هنگام بازدم نیز کمک می کند. به این ترتیب که با کاهش فشار در هنگام باز دم، بیمار راحتی بیشتری دارد. همچنین بای پپ این توانایی را دارد که تعداد تنفس بیمار در دقیقه را تنظیم کند و چنانچه تنفس از این میزان کمتر شد، با اعمال فشار هوا بیمار را وادار به تنفس کند.

TOP